Hakkımızda

Fatih Kimya; sanayileşmeye giden yoldaki temellerini 2008 yılında, Türkiye/Şanlıurfa’da atmıştır.

FATİH KİMYA


Fatih Kimya; sanayileşmeye giden yoldaki temellerini 2008 yılında, Türkiye/Şanlıurfa’da atmıştır. Yerel bir firma olarak, temizlik ürünleri ve kozmetik sektöründe kalitesi, tecrübesi ve sorunsuz hizmet anlayışı ile öncü kimya firmalarından biri olmuştur.

Fatih Kimya vizyonu, yenilikçi zihniyeti ve kalitesi sayesinde ulusal ve uluslararası platformlarda ihracat ağı ve yatırımları ile birlikte globalleşen süreçte kısa zamanda önemli yerlere ulaşmıştır. Ayrıca firmamız ticaret hayatında AR-GE ve insan kaynakları yatırımlarıyla günden güne hızla büyümektedir.

Avrupa standartlarına uygun üretim faaliyetlerinin yanı sıra hizmet sunmuş olduğu ürünlerde her zaman kalite ve sürekliliği ön planda tutmaktadır. Bu sayede ticari faaliyet alanımız ve düzenli müşteri portföyümüz hızla genişlemektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Sürekli gelişmeyi amaçlayan müşteri memnuniyetini temel ilke edinmiş. Teknoloji ve insan yatırımına önem veren kaliteli, güvenli ve ekonomik ürünler sunarak rekabet gücünü artıran bir kuruluş olmaktadır.

VİZYONUMUZ

Çevre ve toplum sağılığına duyarlı ürünler sunmak. Ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenilirlik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak.

MİSYONUMUZ

Çalıştığımız yerde ve yaşadığımız ortamlarda etik değerlere ve yasalara bağlılığı gözeten bir kurum olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm çalışanlarımıza ve altyüklenicilerimize eğitim olanakları sunarak, sisteme bilinçli katılımlarını sağlayarak, İş Güvenliği ve Çevre konularında sürekli iyileşmeyi hedefleyerek, Projeler gerçekleştirirken, doğal kaynakları korumak, atık miktarlarını en aza indirmek, toprak, hava, su kirlenmesini önlemek ve geri kazanımını artırmak için gerekli tedbirleri almaya çalışarak, yürürlükte bulunan ulusal ve uluslararası kanun, tüzük, yönetmelik, düzenleme ve üyesi olduğu kuruluşların şartlarına eksiksiz uyarak, İş güvenliği ve Çevre kazalarının önlenebileceğine inanarak, tüm çalışanların aktif katılımı ve riskleri kaynağında yok etmek suretiyle 'sıfır iş kazası ve meslek hastalığı' hedefine ulaşmaya çalışarak, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Üretimimizin her aşamasında tek bir anlayışımız vardır;


"Önce Sağlık..."